PolskiAngielski
+48 531 143 143
Strona główna » BLOG » Wełniane pieluszki - octowanie i lanolinowanie

Nowości

Wełniane pieluszki - octowanie i lanolinowanie

Wełniane otulacze i wkłady polecamy wszystkim rodzicom, którzy uwielbiają produkty z naturalnych włókien. Do produkcji otulaczy i wkładek używamy naturalnej wełny, która wyróżnia się miękkością i trwałością. Nie podrażnia skóry, zapewnia przewiew, zatrzymuje wilgoć z wkładów wewnątrz, dlatego dziecięce ubranka są suche, a maluch cieszy się swobodą.


alt

Wełniane otulacze i wkłady polecamy wszystkim rodzicom, którzy uwielbiają produkty z naturalnych włókien. Do produkcji otulaczy i wkładek używamy naturalnej wełny, która wyróżnia się miękkością i trwałością. Nie podrażnia skóry, zapewnia przewiew, zatrzymuje wilgoć z wkładów wewnątrz, dlatego dziecięce ubranka są suche, a maluch cieszy się swobodą. Pielęgnacja wełny obejmuje pranie, o którym napisaliśmy W TYM TEKŚCIE, ale także octowanie i lanolinowanie. Zabiegi te gwarantuję trwałość kolorów, a także nieprzemakalność wielorazowych pieluszek.


Jeśli wełniana pieluszka farbuje...
W ofercie NappiMe znajdziesz niezwykle kolorowe pieluszki uszyte z naturalnej wełny. Ich pranie i suszenie wygląda tak samo, jak w przypadku pieluszek w naturalnym kolorze, jednak może się okazać, że warto je na początku używania poddać zabiegowi octowania. Otulacze wełniane, które farbują, traktuje się po prostu wodą z dodatkiem octu. Roztwór z litra wody i pół szklanki octu wystarczy! Zamocz otulacz na 15 minut, a po tym czasie wyjmij go, wyciśnij i wysuszysz. Jak widzisz, octowanie wełnianych pieluch jest banalnie proste.


Lanolinowanie wełnianych otulaczy
Wełna ma na swoich włóknach lanolinę. To naturalna substancja, która zabezpiecza wełnę przed przeciekaniem, sprawia, że jest ona miękka i nie chłonie nieprzyjemnych zapachów. Jednak pod wpływem prania, nawet delikatnego, lanolina wypłukuje się, a wtedy pieluszka może zacząć przeciekać. Czasami także nowe otulacze wymagają lanolinowania.


Lanolina do pieluszek z wełny
Można do lanolinowania użyć gotowej kuracji lub przygotować własną. W przypadku gotowej każdy producent podaje wskazówki dotyczące zabiegu. Lanolina z NappiMe jest produktem czystym, bezwodnym, ma jakość produktu farmaceutycznego. Nadaje się nie tylko do lanolinowania pieluszek, ale także do nakładania na skórę. Polecamy ją do przyrządzania roztworu do lanolinowania.


Domowa kuracja lanolinowania
Do domowej kuracji lanolinowej potrzebna jest lanolina bezwodna NappiMe, płatki mydlane, szklanka, miska, łyżeczka. Możemy wyróżnić dwa sposoby lanolinowania: na zimno i na gorąco.


Lanolinowanie na zimno
Do szklanki trzeba nalać gorącej wody, w której rozpuszcza się łyżeczkę płatków mydlanych oraz łyżeczkę naturalnej lanoliny. Całość trzeba mieszać, aż się rozpuści, a następnie wlać do litra ciepłej wody. Roztwór nie może się oddzielać. Pieluszkę należy włożyć do roztworu i moczyć przez 5-6h. Po tym czasie wystarczy ją wypłukać, wycisnąć i wysuszyć. Jeśli lekko się lepi, nie trzeba się przejmować, bo to minie.


Lanolinowanie na gorąco
Lanolinowanie otulaczy na gorąco wygląda podobnie, tylko cały roztwór wlewamy do garnka, wkładamy otulacz i podgrzewamy na wolnym ogniu, pilnując, by nie doszło do wrzenia. Po zestawieniu z ognia pozostawiamy całość do wystygnięcia, ale nie na dłużej niż 5-6h. To znakomita metoda lanolinowania wełniaków, niestety ryzykowna, bo pieluszka może się sfilcować, farbować, a ciepło nie służy rzepom stosowanym w otulaczach. Polecamy więc przede wszystkim metodę lanolinowania na zimno.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu